Modny pokój dla twojego dziecka

Najbardziej urokliwe pokoje to takie, które urządzone są skromnie, ale z gustem. Szmaciana lalka zamiast plastikowej Barbie, drewniane klocki zamiast przaśnej grającej tandety. Większość pokojów gwiazd, blogerek prezentują się skromnie, ale z klasą. Panuje ogromny szał na drewniane meble, naturalne dywany oraz lniane dodatki. W ciepłym i przytulnym pokoju lepiej się wypoczywa, dziecko ma szansę wyciszyć się po całym dniu nauki i zabawy. Jakie kolory w dziecięcych pokojach dominują w tym sezonie?

Ze względu na to, że zazwyczaj dominujące wielkościowo są meble dla dziecka, dlatego tu poświęca się najwięcej uwagi. Niezmiennie w dziecięcych pokojach króluje drewno, ale najlepiej naturalne. Jeśli chcemy zaznaczyć kolor w pokoju dla dziecka, to niech to będzie tylko odrobinę. Kapka czerwieni lub fioletu ożywi pokój dziecka, ale nie wprowadzi chaosu.

Dzieci ponad wszystko lubią przedmioty, którymi mogą manipulować, przedstawiać je w inne miejsca. Dlatego świetnie sprawdzają się właśnie takie mobilne meble. Popularne są stoliki czy pufy, które układa się i ustawia jak klocki. Dzięki temu dziecko bawi się i kształtuje swoją przestrzeń jednocześnie. Nie można zapomnieć o tym, że dzieci uwielbiają mazać po ścianach, z czego rodzice rzadko są zadowoleni. Jest na to rada, wystarczy pomalować jedną ze ścian farba tablicową. Farba tablicowa pokrywa ścianę podobnie jak zwykła farba, czyli nanosi się ją pędzlem lub wałkiem. Niezwykle jest to, że po kilku godzinach farba wysycha, a na ścianie tworzy się ścieralna powłoka, po której można pisać kredą. Dziecko otrzymuje wielką tablicę, identyczną jak w szkole. Tego typu gadżety w pokojach dziecięcych sprawiają, że dzieci lubią w nich spędzać czas i mają chęci do zabawy i wymyślania nowych pomysłów.

Tagi: , , , ,

Comments Are Closed